Masážny gél s pagaštanom konským (450g)

Kód: 1006
€10
Skladom
Vyniká vysokým obsahom účinných látok z pagaštanu konského, kostihoja lekárskeho, papriky a levandule. Má protizápalové účinky, odstraňuje opuchy, obnovuje pružnosť a pevnosť ciev, má upokojujúce účinky na pokožku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vyniká vysokým obsahom účinných látok z pagaštanu konského, kostihoja lekárskeho, papriky a levandule. Má protizápalové účinky, odstraňuje opuchy, obnovuje pružnosť a pevnosť ciev, má upokojujúce účinky na pokožku. Ma výrazný hojivý a protizápalový účinok na pokožku. Úspešne sa používa v prevencii cievnych ochorení a pri zápaloch žíl. Obsahuje vitamíny A, B2, C, E. Zlepšuje cirkuláciu krvi. Pôsobí ukľudňujúco, uvoľňuje kŕče a tlmí bolesť. Ľahko sa vstrebáva do pokožky, nedráždi a nevysušuje pokožku. Pôsobí na kŕčové žily, ktoré gélom ľahko a bez masírovania potrieme.
 
Účinky masážneho gélu s pagaštanom konským:
 
- protizápalové účinky
- odstraňuje opuchy
- obnovuje pružnosť ciev
- upokojujúce účinky
- hojivý zázrak
- prevencia cievnych ochorení
- pôsobí pri zápaloch žíl
- uvoľňuje kŕče
- tlmí bolesť
- pôsobí aj na kŕčové žily 
 
Pagaštan konský kedysi pridávali do stravy aj koňom, keďže pre svoje silné účinky navracal silu aj tým najvyťaženejším žrebcom. Látky, ktoré obsahuje spevňujú pružnosť ciev a urýchľujú vstrebávanie krvných zrazenín. Zložky z pagaštanu konského taktiež dokážu účinne zmierniť reumatické bolesti, dnu, artrózu, prekrviť ruky aj nohy a sú účinné pri liečbe kŕčových žíl, zápalu žíl, či hemeroidoch.
 
Kostihoj lekársky obsahuje presnejšie purínový derivát alantoín, triesloviny, vlákninu, cholín, slizovité látky, vitamíny A, B a C, glykozidy, škrob, inulín, živice, asparagín, alkaloidy a éterický olej. Má veľmi silné protizápalové účinky a výborne slúži ako podpora regenerácie tkanív aj pri kostných zápaloch. Pokiaľ ste po operácií, zlomenine, vykĺbení, či hlbokej hnisavej rane, výrobky z tejto bylinky sú pre vás veľmi vhodné. 
 
Levanduľa krásna fialová bylinka, ktorú poznáme všetci veľmi dobre, ale prečo je tak známa?
Preslávila najmä pre svoju krásnu výraznú fialovú farbu, prenikavú príjemnú vôňu, ale aj pre svoje silné upokojujúce účinky, napríklad esenciálny olej levandule je veľmi silný a obsahuje dôležité zlúčeniny, ako je linalool, ktorý znižuje úzkosť a krvný tlak.
Levanduľa taktiež dokáže výrazne pomôcť, s produkciou melatonínu, čím vám dokáže zabezpečiť kvalitný spánok.
 
 
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Gély
Hmotnosť: 0.5 kg
Značky: pagaštan konský